24.12.03

Fritzovy vánoce 

Štědrý den. Ideální příležitost skončit s laciným cynismem. Nevyužitá.

21.12.03

Fritzova sexuální dobrodružství 

Strýček Fritz získává na popularitě. Pokud jste se v sobotu dívali na Formanův film "Lid versus Larry Flint", jistě jste nepřehlédli, že jeho fotografii režisér zařadil do scény, v níž Flynt střídavě promítá erotické a válečné záběry. Jen nevím, kterou z těchto kategorií Fritz reprezentoval. Čtěte.

19.12.03

Fritzova pohádka 

Právě dnes! Odpustila Brožová manželovi? Bude Kotvald českým Mercurym? Udělá Nicol kariéru přes postel? Jak se daří Fritzovi, zakletému v Hurvínka? Čtěte.

18.12.03

Cheval a Syn pouště 

Přerušujeme strýčkovskou sérii a přinášíme aktuální komentář Ing. Chevala k výroku, který nepochybně vstoupí do historie. Čtěte.

14.12.03

Fritzovy velké nesnáze 

Jak by asi vypadal Führer, kdyby se skrýval v díře a neholil se? Měl by knír jako maďarský honvéd? Čtěte.

12.12.03

Fritzův duch 

Nezkoušejte to. Třeba to funguje. Nebo to zkuste. Co je mi po Vás. Čtěte.

9.12.03

Fritz bojuje proti stereotypům 

Možná to zní lacině, ale takový už je náš strýček. Pevný v zásadách. Jako náš pan prezident. Čtěte.

7.12.03

Fritz na východní frontě 

Strýček Fritz rád vzpomíná na své hrdinské činy v boji proti bolševismu. Následující historka, stejně jako ta z Kurska, však vzbuzuje silný dojem, že si z nás milý Fritz dělá legraci. Myslím, že strávil válku někde v teple. Nejspíš v nějakém zařízení, kde sice bylo hodně věznů, ale rozhodně nebylo ani nápravné, ani výchovné. Čtěte.

2.12.03

Fritz obětí komunismu 

Kolik zombií by se muselo dělit o jednoho komunistického poslance, kdyby všichni, koho nechali jejich předchůdci popravit, vstali z mrtvých? Čtěte.

30.11.03

Fritzovy sny 

Sní androidi o elektrických ovečkách? Sní elektrické ovečky o Michaelu Jacksonovi? Sní Michael Jackson o --cenzurováno--? Čtěte.

27.11.03

Fritz vzpomíná 

U Stalingradu byla hrozná zima. U Prochorovky se strašně prášilo. U Tobruku nikdy nepršelo, nad Kanálem pršelo pořád. Arabské ženy byly samá breberka, rusky měly zkažené zuby. Inu, válka je svině. Čtěte.

25.11.03

Fritz je opět sám 

Přepral by Hitler Mussoliniho? Má Leni Riefenstahlová ráda sex? Hraje Reinhard Heydrich opravdu dobře na housle? Kolik knedlíků sní na posezení Hermann Göring? Sledujte Silvestr na Nově! Čtěte.

24.11.03

Fritzův potkan vrací úder 

Naci, naci, nacičky, strejda zetlel celičký. Bez klobouku bos, uhnil mu i nos. Zombie leze dveřmi, fext oknem, nemáme-li mozek, nezcvoknem … Do pánvičky, do pánvičky, do lebčičky, do lebčičky, na žebírka, na žebírka, na kostičky, na kostičky ... Krleš.

20.11.03

Fritz a potkan 

V Čechách se kdysi potkanům i krysám říkalo němkyně. Čemu se asi v Německu říká češkyně. Prostitutkám? Čtěte.

17.11.03

Fritz spisovatelem 

Jak se dá poznat, které z postav ve westernech nejsou homosexuální? Dost těžko. Čtěte.

13.11.03

Fritzův večírek 

Zemřete a k čemu Vám bude luxusní jachta, atraktivní milenka, poslední model Mercedesu a vila na Francouzské Riviéře? I když ... na Vás to asi tak úplně nesedí. Pro nemocemi prolezlé bezdomoce je smrt vysvobozením. Čtěte.

11.11.03

Fritzova poslední cesta 

Nastal čas seznámit se s příbuznými Ing. Chevala. Začněme třeba strýčkem Fritzem. Je to svérázný chlapík. Prodělal postmortální dekompozici, ale nevěší hlavu. Taková veselá kopa. Určitě si ho oblíbíte. Přesto dávám útlocitnějším čtenářům možnost, aby se setkání vyhnuli:
NE - rozhodně nechci vidět žádné mrtvoly.
ANO - chci se seznámit se strýčkem Fritzem.

9.11.03

Chevalovy hodinky 

Ach ten okamžik, kdy první digitální hodinky od Vietnamců chladivě obejmuly mé zápěstí ... Měly budík, stopky a hrály sedm melodií. Nechal jsem na sklíčku ochrannou fólii, aby mi dlouho vydržely. Čtěte

6.11.03

Chevalův bubák 

Znáte tu hodnou babičku Boženy Němcové? Jak by asi vypadal její opak? Čtěte.

4.11.03

Chevalův věštecký sen 

Zdají se Vám sny o dětství v ústavu? Zaprášené chodby, pach kyselého zelí a tiché kroky sadistických vychovatelů. To Vám nezávidím. Čtěte.

2.11.03

Cheval v Bílém potoce 

Styl následujícího stripu je poněkud netypický, neboť sugestivní atmosféra komiksu Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 na člověku nevyhnutelně zanechá stopy. Čtěte.

30.10.03

Chevalův podzim 

Padá na Vás s podzimem špatná nálada? Není divu. Každý rozumný člověk už je touhle dobou v teploučkém vězení, místo aby někde mrznul na lavičce. Čtěte.

28.10.03

MALÝ ATLAS ŽELEZNIČÁŘŮ 

Jelikož se mezi námi najdou odvážlivci, kteří jsou ochotni svěřit přepravu své křehké tělesné schránky Českým drahám, nelze ani v době rozvoje automobilismu považovat téma železné dráhy za vyřízené. Předkládáme Vám výsledky mnohaletého bádání a pozorování železničářů v jejich přirozeném prostředí v podobě přehledu bytostí, s nimž se lze na železnici setkat. Celý článek.

26.10.03

Cheval a svědci 

Čtete rádi Strážnou věž - odborný časopis pro otázky ostrahy koncentračních táborů? Čtěte.

23.10.03

Chevalova výhra 

Dělali jste si v dětství figurky z jablek a klacíků a pak je upalovali? Cože? Proč úchylné? Čtěte.

21.10.03

Cheval a Vochomůrka 

Upozornění! Následující stránka obsahuje jisté zdánlivě nezávadné konstatování, které začíná přídavným jménem geografického původu a končí slovesem v záporném tvaru. Pokud možno ho nikdy nevyslovujte nahlas. Můžete dál.

19.10.03

Z ORLOVSKÝCH ANÁLŮ 

Na internetu lze nalézt bezpočet bizarností. Nemám teď na mysli osobní stránky obecních blbečků, komerčně laděné prezentace hvězd, bílých trpaslíků a černých děr našeho showbyznysu ani rozkošné stránky našich otcovských politiků. Oním fenoménem, kterému se chci věnovat, jsou diskuse, které se zcela vymkly z rukou svým zakladatelům. Nádherným příkladem jsou diskusní kluby na oficiálních stránkách města Orlová, které se nedávno staly cílem zajímavého projektu na zkvalitnění vzájemného urážení. Poděkování patří především obyvatelům obce Zahořany u Berouna, kteří patronát nad Orlovou násilím převzali. Celý článek.

16.10.03

Třetí tchajkonaut 

Tento týden vynesla raketa Dlouhý pochod č. 2 na oběžnou dráhu levnou kopii ruské lodi Sojuz, pojmenovanou Nebeská loď č. 5. Na její palubě se nacházel mrňavý čínský komunista č. 1. Ohledně prvního tchajkonauta musely světové zpravodajské agentury vystačit pouze s oficiálními informacemi. Světlou výjimkou je agilní Kanál 68, kterému se podařilo vyvrátit domněnku, že kosmonaut letěl do vesmíru v čínských teniskách. Agentura Zoo se však nespokojila s drobty a požádala čínské velvyslanectví o jména dalších kosmonautů, jejich úkoly a loga plánovaných vesmírných cest. Stačilo zmínit naši spolupráci s Ing. Chevalem a zděšení Číňané nám nedokázali nic odepřít. Ze získaných informací je nejzajímavější především originální způsob, jímž má být výrazně snížena náročnost expedice na Měsíc. Jen na první pohled je překvapivé jméno hrdiny, který je připraven tuto osudovou cestu absolvovat. Především my, obyvatelé České republiky bychom mu měli držet palce, aby svou misi v plánovaném termínu dokončil. Třetí tchajkonaut.

15.10.03

Cheval a tchajkonaut 

Také máte radost, že nad Vámi čtrnáctkrát ukrutnou rychlostí prosvištěl komunista? A jak to vidí Ing. Cheval? Čtěte.

14.10.03

Cheval je drak 

Přemýšleli jste někdy, proč se Křemílek a Vochomůrka tak divně oblékají? A co kdyby potkali Rákosníčka? Myslíte, že by ho chtěli lynčovat? Čtěte.

12.10.03

Chevalův převlek 

Navštívili jste někdy autobazar KáKáKá Auto Praha? A nebylo Vám divné, že tam nabízejí jen bílé automobily? Čtěte.

9.10.03

PROČ POHRDAT CIZÁKY 

Vztah Ing. Chevala k jiným národnostem byl dostatečně popsán v úvodním rozhovoru. Přesto jsem ho požádal o podrobné vysvětlení, které zde zveřejňuji. Zvláště těm, kteří zatím mají v tomto oboru podstatné mezery, by měla následující analýza pomoci, aby se mohli o nechutných způsobech podřadných národů vyjadřovat s pořebnou razancí. Pamatujte si - není nutné je nenávidět, stačí jimi upřímně pohrdat. Celý článek.

8.10.03

Cheval umění ocení 

Také Vám připadá moderní umění tak podivné? Nepřipadá? Aha . . . že se vůbec ptám. Vy jste to ve zvláštní škole nebrali. Čtěte.

6.10.03

MERCEDES PRO BULAWU 

Minulý týden zahájila nechvalně známá teroristická organizace PČR partyzánskou ofenzívu s krycím názvem Kryštof. Jejím cílem bylo především získání finančních prostředků pomocí série ozbrojených přepadení na silnicích. Nejvýraznějším projevem občanské statečnosti se stala událost v Českém Těšíně. V noci na neděli zpozorovala neozbrojená hlídka místních podnikatelů vozidlo teroristů a řidič Zdeněk Bulawa nezaváhal ani na okamžik. Prudce akceleroval na rychlost Mach 0,1+ a zaútočil taranem. Jeho vůz značky Mercedes byl silně poškozen, vozidlo teroristů i s posádkou však bylo zneškodněno. Vděční obyvatelé ihned uspořádali sbírku, z jejíhož výtěžku pořídí raněnému řidiči nový vůz. Díky Agentuře Zoo se můžete seznámit s návrhem vzhledu vozu, vyzdobeného po vzoru stíhacích letounů symboly bojového úspěchu a také slovy, která před dvěma lety učinili nesmrtelnými stateční pasažéři uneseného dopravního letadla. Mercedes pro Bulawu.

5.10.03

Chevalovi broučci 

Kdy jste naposledy viděli toho starého pána, který bydlí ve Vašem sousedství? Čtěte.

2.10.03

Cheval versus Novotman! 

A je tady první ze série hrdinských soubojů! Dnes se Pan Inženýr utká se vskutku nebezpečným soupeřem - obávaným Novotmanem alias Dobrotátorem alias Zjizvenou hlavou. Tento arcipadouch dokáže po vzoru Rumburaka a Fantomase ovládnout televizní obrazovky a skrz ně nejen působit na lidské mysli, ale i tiše a účinně zabíjet. Ale nic netrvá věčně - tumáš čerte kropáč, padne kosa na kámen, přijde bída na kozáka a vrahoun narazí na Pana Inženýra, kterému stojí po boku jeho věrná Čezeta. Čtěte!

30.9.03

Cheval žije zdravě 

Přemýšleli jste někdy o tom, z čeho se u nás dělají levné cigarety? Nepřemýšleli? To jste udělali dobře. Čtěte.

29.9.03

Cheval jede vlakem 

Jezdíte často vlakem? Vy drsňáci . . . však jednou narazíte. Čtěte.

28.9.03

FIDORKA JE PREVÍT 

Nemohu Vám bohužel prozradit, proč je tak důležité, aby Ferda získal "Džbán s klikatkou", neboť všechny informace, týkající se dlouhodobých účinků nadzemních jaderných testů, jsou zatím přísně tajné. Zkuste mi prostě důvěřovat a postupujte následovně: jděte sem a dejte Ferdovi hlas kliknutím na sluníčko. Neodkládejte to, protože soutěž končí 30. září. Pak se podívejte sem, abyste se dozvěděli, které české "celebrity" již Ferdu prodpořily. A nakonec se přesvědčte, jaké osobnosti získala na Ferdovu podporu Agentura Zoo. Děkuji, pomohli jste dobré věci.

25.9.03

Z DENÍKU ÚNOSCE 

Před krátkou dobou jsme s napětím sledovali únos tříleté dívky a hon na její únosce. Nechme teď stranou utrpení obětí a věnujme se těm, bez nichž by média vůbec neměla o čem referovat - samotným pachatelům. Opět totiž narážíme na fenomén, který se v trestné činnosti objevuje stále častěji - naprostý amatérismus pachatelů. Celý článek.

23.9.03

Chevalovo psycho 

Četli Vám v dětství rodiče před spaním Americké psycho? A co ostatním pacientům v psychiatrické léčebně? Nečtěte to!

21.9.03

Cheval a zombie 

Konečně! Museli jsme přetrpět celé spousty poučných, laskavých a romantických filmů. Teď se dostane i na nás - milovníky toho nejčernějšího humoru. Právě v těchto dnech probíhá natáčení první české hororové komedie Choking Hazard. Osamělý motel bude vystaven útokům hordy zombijáckých myslivců! Spektakulární! Supernaturalistické! A co na to Ing. Cheval? Čtěte.

18.9.03

PREZIDENT ZEMĚKOULE ODCHÁZÍ 

Nejdůležitější událostí těchto dní je bezesporu odchod úřadujícího Prezidenta zeměkoule Jana Kavana z funkce. Nastává tedy ta pravá chvíle, zrekapitulovat vše, co učinil ve prospěch miliard prostých a Jemu oddaných obyvatel planety. Celý článek.

16.9.03

Chevalovy koktejly 

Víte, jaký požitek může poskytnout drogerie opravdovému gurmánovi? Čtěte.

14.9.03

Cheval a úchyl 

Když se svěříte lékaři, že jste pedofil, má povinnost oznámit to policii? Vyzkoušejte to! Čtěte.

12.9.03

Cheval v hypermarketu 

Poprali jste se někdy s ochrankou? Třeba v Carrefouru? Čtěte.

11.9.03

CARREFOURSKÝ MASAKR 

V těchto dnech otřásla světovou veřejností událost, která pravděpodobně vejde do dějin pod názvem „Carrefourský masakr“. Událost o to strašnější, že na rozdíl od Bartolomějské noci, Kříšťálové noci a Noci dlouhých nožů proběhla ve dne. Celý článek.

9.9.03

Cheval a krajta 

Máte rádi prostinké thrillery o obrovských hadech, krokodýlech, klíšťatech, pavoucích a jiné havěti? Čtěte.

8.9.03

Cheval a mafie 

Co takhle poslat premiérovi zlomenou černou tužku? Čtěte.

4.9.03

Cheval a zloděj 

Byl by Batman dobrý zloděj? A Spiderman? Čtěte.

3.9.03

Cheval a dročkař 

Je některý z Vašich příbuzných pražský taxikář? Čtěte.

2.9.03

Cheval a sprejer 

Dá se prut betonářské výztuže považovat za zdravotní pomůcku, když je opatřen gumovým koncem? Čtěte.

1.9.03

PROJEKT "STANICE ZOO" 

Kdo by si nepřál být tvrdým mužem (ženou, hermafroditem), avšak ve skutečném životě se nechává buzerovat kdejakým hulvátem? Existuje však zářný příklad aktivního přístupu k životu, o to cennější, že je ztělesněn v osobě starého důstojného muže. Muže, jehož hůl je pokryta pomyslnými zářezy, značícími milníky v boji s hulvátstvím, drzosti a nepoctivostí. Projekt STANICE ZOO si klade za cíl seznámit veřejnost s dobrodružstvími inženýra Karla Chevala – poctivého důchodce z Prahy. K pochopení tohoto fenoménu si především přečtěte tento rozhovor Své názory můžete napsat do knihy přání a stížností. Pokud se odmlčím, čtěte pozorně mezi řádky deníku Blesk. V budoucnu se zde možná objeví i další projekty, což závisí především na výsledích boje mezi mým mým ilegálním vědeckým týmem a Interpolem.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?