CARREFOURSKÝ MASAKR OTŘÁSL SVĚTEM

Praha (Agentura Zoo) V těchto dnech otřásla světovou veřejností událost, která pravděpodobně vejde do dějin pod názvem „Carrefourský masakr“. Událost o to strašnější, že na rozdíl od Bartolomějské noci, Kříšťálové noci a Noci dlouhých nožů proběhla ve dne. Poměrně střízlivá fakta o masakru nejdete především zde , neboť to byli právě Půovci - příslušníci sekty kolem serveru Pooh.cz - kteří svým naivním pokusem o happening spustili řetězec hrůzných událostí. Nevinné fotografování v prostorách obchodního domu Carrefour na Smíchově vyvolalo zběsilou reakci ozbrojených složek hypermarketu a následné nepokoje opět prohloubily propast mezi znepřátelenými spotřebiteli a majiteli obchodních řetězců.

Názory na příčiny a následky masakru se v podání nepřátelských stran zásadně liší. Zatímco podle Půovců jde počet nevinných obětí do stovek a k tomu je třeba přičíst desítky nezvěstných, mluvčí sítě Carrefour mluví o maximálně deseti mrtvých, přičemž se má údajně jednat výhradně o teroristy, zabité ochranou supermarketu v sebeobraně. O osud nezvěstných zákazníků projevila obavy organizace Amnesty International, neboť podle jejích informací jsou zajatci vystaveni nelidskému zacházení v podzemních kobkách nákupního centra na Smíchově. Carrefour to rozhodně popírá a připomíná, že zajatí teroristé bojovali bez zřetelného označení příslušnosti k vojenské jednotce, takže nemohou být považování za válečné zajatce ve smyslu Ženevských konvencí. Přesto prý budou zajatým teroristům z řad Půovců poskytnuti plyšoví medvídci, aby mohli vykonávat své náboženské obřady i v celách.

České úřady reagovaly na násilnosti s maximálním důrazem. Již několik hodin po události promluvil v televizi vrchní velitel ozbrojených sil Václav Klaus. Ačkoli se snažil veřejnost uklidnit, měl podle analytiků pohled na prezidenta, opásaného kulometnými náboji a třímajícího granátomet, přesně opačné účinky. Ozbrojené síly byly uvedeny do stavu maximální pohotovosti. Ke klíčovým strategickým bodům v metropoli byly přisunuty nacistické obrněné transportéry z Vojenského muzea v Lešanech a ke vzletu byly připraveny oba české bojové letouny. Vláda se přitom zavázala, že se do týdne pokusí obstarat pro ně palivo alespoň na cestu k cíli. Všichni policisté obdrželi basebalové pálky pro případ, že by jim selhaly pistole a do příkopu kolem jaderné elektrárny Temelín byli vypuštěni čerství škorpióni. Všichni ministři a jejich náměstci byli vybaveni falešnými plombami s prudkým jedem, aby nepadli živí do rukou vzbouřenců. Při té příležitosti se ukázalo, že plomby všech ministrů menšinový koaličních stran trpí netěsnostmi.

Kolotoč násilností přiměl nejvýznamnější světové politiky jednat. Americký prezident Georg Bush na mimořádné tiskové konferenci prohlásil, že USA vysílají do oblasti své letadlové lodě. Doslova řekl: „nebudeme nečinně přihlížet utrpení čečenského lidu a zasáhneme, aby byl v tomto nešťastném koutu Afriky obnoven pořádek“. Dále podotkl, že zvažuje kobercové bombardování vybraných cílů, což poněkud záhadně komentoval slovy: „však on si je Bůh přebere“. Ruský prezident Putin přerušil dovolenou na horách, které pro něj byly vybudovány nedaleko Moskvy a ihned začal připravovat plán bratrské internacionální pomoci. V souvislosti s tím prudce poklesl prodej tranzistorových rádií a náramkových hodinek ve středoevropském regionu. Francouzský prezident řekl: „merde“. Svržený irácký prezident Saddám Husejn a teroristický vůdce Usáma bin Ládin na společné magnetofonové nahrávce události přivítali, neboť je považují za jednoznačný projev odporu proti americkým imperialistům. Autentičnost nahrávky však poněkud zpochybňuje skutečnost, že má formu svižné rapové skladby.

Přes tyto rázné kroky se situace nelepší a v uličkách nákupního centra zuří lité boje, často za pomoci obrněných nákupních vozíků. Půovci se stáhli za barikády z hořících dámských vložek a přestože v současné době zřejmě ovládají pouze oddělení drogerie a větší část oddělení domácích potřeb, jejich vůdci se netají optimismem. Tato oddělení jsou největší zásobárnou bodných zbraní a hořlavin, zatímco jednotky věrné Carrefouru jsou nuceny bojovat především pomocí pečiva a zeleniny z oddělení potravin. Ačkoli banánové slupky a horké koblihy způsobují mezi vzbouřenci značné ztráty, jsou sekáčky na maso a hořící spreje proti plísním v rukou Půovců daleko nebezpečnější zbraní. Ani v okolí Carrefouru není dosud bezpečno a v ulicích leží nepohřbená těla obětí. Trvající přestřelky však brání týmům pražských pohřebních služeb, aby začaly s těžbou drahocenné suroviny. Zatím krouží kolem a jejich nervozita již vyprovokovala několik potyček. Humanitární organizace evakuovaly své pracovníky, kteří v nejbližších nevěstincích vyčkávají na uklidnění situace.

Papež Jan Pavel II pronesl projev v polštině, kterému nikdo nerozuměl, je však pravděpodobné, že Svatý otec jako obvykle vyzýval k vyřešení věcí smírnou cestou a brojil proti používání kondomů. Generální tajemník Organizace spojených národů Kofi Annan přislíbil, že k událostem bude vydána rezoluce, která k něčemu vyzve, zatím však neví k čemu a jestli to k něčemu bude. Zároveň OSN připravuje mezinárodní smlouvu, která s definitivní platností zakáže konání jakýchkoli recesistických akcí v supermarketech, hypermarketech, nákupních centrech a dalších objektech, kde jsou jako členové ochranky zaměstnáváni agresivní debilové.

STANICE ZOO
Kostěj a Šerif