Z DENÍKU ÚNOSCE

(Agentura Zoo) Před krátkou dobou jsme s napětím sledovali únos tříleté dívky a úspěšný hon na její únosce. Nechme teď stranou utrpení obětí a věnujme se těm, bez nichž by média vůbec neměla o čem referovat - samotným pachatelům. Opět totiž narážíme na fenomén, který se v trestné činnosti objevuje stále častěji - naprostý amatérismus pachatelů. O závažné násilné činy, jako jsou sériové vraždy, ozbrojené loupeže či únosy se drze pokoušejí drobní zlodějíčkové, kterým byste nesvěřili ani otrávení sousedova psa. Takoví „zločinci“ jsou veřejnosti jen pro smích a jejich snadné zadržení vzbuzuje dojem, že je naše policie schopná, což je dojem veskrze mylný. Není zatím prozkoumáno, co vnuká mužům, jenž jsou pravým opakem zločineckých géniů, takovou odvahu. Nelze však vyloučit, že podobně jako argentinské telenovely průběžně snižují inteligenci ženské populace, mají na zločineckou komunitu podobně negativní vliv americké akční filmy, která oslabují přirozený pud sebezáchovy.

Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje k úplatku připraveným – naší zpravodajské agentuře se podařilo získat od dobře informovaných zdrojů kopii unikátního dokumentu – deníku pravděpodobného vůdce únosců Romana Dziwisze. Sami se tak můžete přesvědčit, že organizovaný zločin není zábava pro vesnické hochy a k úspěšnému provedení únosu nestačí svaly vypracované ve vězeňské posilovně a tvrďácký účes do krychle.


15. července
Konečně venku z krimu. Kdybych měl ještě par tejdnu žrat tu hrachovu kaši a poslouchat, jak sou tam všichni nevině, tak se asi zblaznim.

25. srpna
Nejsou prachy. Přece nebudu dělat. Musím vymyslet nějakou pořadnou ranu. Když budu zase dělat raketyra nebo krast auta, tak budu mit prd a ještě mě zavřou. Musi to bejt něco jako ve filmu. Pořádna akce – udeřit a pryč. S tymem profiku, střikačkama a rychlejma vozama.

1. září
Už to mam – únos. Uneseme někomu bohatymu děcko. Nepude to naprášit policajtum, protože se bude vo něj bat. A bude solit.

3. září
Dneska sme měli poradu s chlapama. Samy tuhy profici. Řek sem, že si musime dat kryci mena, kvuli odposlechum a tak. Viděl sem to ve filmu. Ja budu Pan bily a pod mým velením bude Pan modry, Pan červeny a Pan zeleny. Jsme jenom čtyři a tak se nemusime hadat, že by někdo nechtěl bejt Pan ružovy, jako se hadali v tom filmu. To je dobře.

8. září
Pan červeny sehnal rychly auto, Pan modry bouchačky a Pan zeleny policejni uniformy. Pan modry je asi trochu natvrdlejši. Zase mi do telefonu řikal Romane. Ale slibil, že na to bude myslet.

9. září
Zitra deme na to. Všichni dělaji, co jim řeknu a tak to ma byt. Trochu sme se pohadali, kdo bude platit benzin. Teď jsme na tom s prachama všichni bidně. Tajně sem se na sebe dival v zrcadle. Vypadam fakt drsně.

10. září
Šlo to jako po masle! Nacpali jsme toho troubu do auta i s holkou a hned jsme mu par dali, aby si nevyskakoval. Chlapi se chovali jako profici a mluvili změněnyma hlasama. Jelo se k Panu zelenymu na chatu.Vysvětlili sme tomu chlapkovi, že ma sehnat pět milionu a pustili ho. Všechno je ól rajt. Musim zaťukat na dřevo.

11. září
Mame to! Večer kořen dovalil prachy na parkoviště u hypermarketu. Ujižděli sme v tom auťaku po Praze, v kufru pět melounu a na tachači 200. Tohle by nezvladli ani ve filmu. Na odpočivadle sme vysadili holku. Pak sme si dali rozchod, ostatní dostali po milionu a ja dva. Trochu remcali, ale byla to přece moje zasluha.

12. září
Chlastam, kupuju chlapum panaky. Až se trochu proberu, koupim i žensky.

13. září
Cholera! Posralo se to! Zatkli vostatni! V novinach je moje fotka! To auto nebylo kradeny. To auto bylo psany na Pana červenyho. Jak je tohle možny? Co je to za život? Proč zase dělam s takovyma pitomcema?

16. září
Zatim se držim. Už sem tyden nebyl srat. To ty nervy.

17. září
Ja se poseru! Ukradli mi z auta ty dva miliony. Neměl sem je tam nechavat. Co je to za lidi! Všude samy zloději!

18. září
Všude kolem sou policajti! Už o mě vědi! Určitě mě budou chtit voddělat. Kladl vodpor při zatykani. To zname. Jestli něco nevymyslim, tak sem v hajzlu.

19. září
Nic sem nevymyslel. Sem v hajzlu! Psia krew!

20. září
Deset let hrachova kaše!

STANICE ZOO
Cholera!