Pan Cheval patří k nejpozoruhodnějším důchodcům, kteří brázdí neklidné vody našeho hlavního města a také světové informační pavučiny. Poprvé jsem jeho osobu zaznamenal v questbooku legendárního Fandy Bílka a pak mě jeho názory zaujaly v diskusi na blogu Vosa na jazyku. Po celkem úspěšné elektronické komunikaci jsem se odhodlal setkat se s ním osobně. S velkým úsilím se mi podařilo vypátrat jeho bydliště a zjistit od poněkud vyděšených sousedů zajímavé informace. Poté jsem tohoto enfant terrible dříve narozených osobně navštívil. Výsledkem je tento rozhovor, který přináší mnohé zajímavé momentky ze života Pana Inženýra.

ROZHOVOR S ING. CHEVALEM, POCTIVÝM DŮCHODCEM Z PRAHY

Na úvod nám poskytněte pár základních informací o sobě pane inženýre.
No co by, sem prostě takovej vobyčejnej poctivej důchodce z Prahy. Mám sice na hřbetě vosum křížků ale sem zdravej jako řípa. Chlast a startky mi pořád jedou.

Dobře, a čeho jste tedy inženýr, pane inženýre.
Sem inženýr lidskejch duší, vynálezce elektrickýho biče, slznýho spreje a paprsků bolesti.

Trochu vážněji prosím – prý jste také vynalezl dihydrokodeinon. K čemu slouží.
Ano, to je pravda a jsem na to hrdej. Je to derivát morfinu, kterej nemá žádný příjemný účinky, zato mnohem rychlejší závislost a horší abstinenční příznaky. Můžu hrdě říct, že od doby mýho vynálezu už tajný služby demokratickejch zemí nemusej nikoho mučit, stačí pár injekcí, pak vysadit a každej pěkně zpívá.

Zmiňoval jste své dokonalé zdraví, proč tedy máte tu hůl?
Zeptal by ses mladýho potetovanýho cigoše v Chánově, na co má tu břitvu, když mu eště nerostou fousy nebo zhulenýho negra v Bronxu, na co má bejsbolovou pálku, když široko daleko nejni hřiště?

Nezeptal. Vrátíme se raději k Vašemu mládí. Zaslechl jsem, že jste prý na konci druhé světové války zabil svého strýce, který byl členem SS a zakopal ho ve sklepě.
Cože? Kterej parchant to o mě roztrušuje. Zarazím mu hůl tam, kam slunce nikdy nesvítí. A pokud de o strejdu, byla to pěkná svině a jestli ho někdo vzal krumpáčem přes hlavu, tak si to jedině zasloužil. A vůbec, komu asi schází nějakej zkurvenej eletrikář?

Také jsem slyšel pane inženýre, že máte sklon brát spravedlnost do svých rukou, když se Vás někdo snaží okrást, například taxikáři nebo číšníci. Jinými slovy, že jste poněkud agresivní.
Jak agresivní? Připadá někomu divný, že si vobčas nějakej taxikář přivře ruku do dvířek auta, bytař spadne z balkónu nebo si přidrzlej číšník vyrazí zuby vo pisoár. U nich je to snad riziko povolání, ne? A mě nikdo nic nedokázal, ani když našli toho recidivistu rozpláclýho přímo pod mým balónem.

V tisku se zmiňovali, že přítelkyní teroristy Muhamada Atty byla v době jeho studií v hamburku jistá Ingrid Chevalová. Je to jen shoda jmen?
Neteř Ingrid je kráva. Já sem jí toho hnusnýho uzenáče kolikrát vymlouval, ale vona né. Prej šikovnej chlapík, bude jednou pilotovat dopravní letadlo. Já ji řikal - leda hovno, je to kretén a de mu jen vo to jedno. Pak se ukázalo, že s to letadlo pilotovat bude a vopravdu jenom jednou. Měl sem ho přerazit hned. To by bylo na metál.

Vyčítal jste své neteři známost s mužem jiné barvy pleti. Neurazte se pane inženýre, ale jste rasista?
No baže, nesnáším všechny ty rasy: černý huby, bílý huby, žluťáky i rudochy.

Mohl byste to nějak upřesnit?
Prostě nerad vidím skopčáky, rusáky, pšony, taloše, čoboly, pakoše, cigoše, žabožrouty, uzenáče, rákosáky a podobnou chamraď. A nejvíc ze všeho nenávidím ty zpocený, připosraný, křivácký český dacany. Ale já bych to radši rozlišil podle věku – prostě nenávidím mladý lidi, důchodce a všechny mezi tim.

Rasové téma raději opustíme. Prý se znáte s Michalem Davidem. Je to pravda?
Znám . . . ? No, když někomu na hajzlu přirazím hubu na kachličky, kopnu ho do rozkroku a pak mu vomlátím hlavu vo mísu, bere se to, že jsem jeho známej?

Myslím, že jen do jisté míry.
Tak v tom případě jsem do jistý míry známej Michala Davida a taky dalších zpěváků, třeba Dalibora Jandy nebo Sagvana Tofiho.

Sagvan Tofi je spíš něco jako herec.
Herec? Já myslel, že takhle kvílet nad pár vyraženejma zubama dokáže jen zpěvák. Ale co takhle obrátit list, vosumdesátý léta jsou dávno za náma.

Dobře. Když šel kolem Vaší zahrádky pane inženýre, nemohl jsem přehlédnout jisté vysoké rostliny s pilovitými listy. Pěstujete si marihuanu na výrobu mastí?
Na co masti? Tou trávou si řežu startky, maj pak mnohem větší grády. A rád bych tady veřejně varoval všechny ty mladíky, co se mi mlsně potloukaj kolem zahrádky. Na rozdíl vod hlídacího psa přeskočím hladce plot a mám ukrutnou výdrž při pronásledování. Kromě hole sebou běžně nosim i stočenej řetěz vod byciklu, se kterym umim kurevsky dobře zacházet. Tak bacha!

Čtenáři si z toho jistě vezmou ponaučení. Co byste jim vzkázal na závěr, především pak těm mladým?
Mladým? Dejte si na mě bacha kurvy, spim s jednim vokem votevřenym a pro ránu nemám nikdy daleko. Neserte mě a možná vás nechám žít. Kapišto?

Děkuji za rozhovor

STANICE ZOO
Ing. Cheval