ČESKÁ TELEVIZE, JAK JI NEZNÁTE


(Agentura Zoo) Velkou část občanů České republiky v posledních dnech znepokojily upomínky značně výhružného obsahu s podpisem ředitele Janečka, které jim byly zaslány z České Televize. Nešťastníci, kteří se pokusili domoci vysvětlení na telefonní lince, uvedené v dopise, se pak dočkali pouze upomínky od Českého Telecomu s portrétem Gabriela Berdára na pozadí hromady zkrvavených mrtvol. Pokusili jsme tedy získat bližší informace přímo od generálního ředitele České Televize.

Ředitel Janeček nás přijal ve své pracovně, kde byl přítomen také svalnatý muž, který se představil jako jeho nový tiskový mluvčí Hustaj Kraflalaadze. Bylo vidět, že jde o velmi důvěrného spolupracovníka ředitele Janečka, neboť po celou dobu neopustil opěradlo jeho židle, co chvíli ho přátelsky drbal na pleši Berdárovou pistolí a několikrát mu také se zaujetím masíroval uši. S laskavým svolením pana ředitele, který si nešťastnou náhodou zalepil ústa páskou na koberce, odpovídal na naše dotazy přímo pan Kraflalaadze. Z tohoto rozhovoru jsme pořídili následující záznam:

Pane Kraflalaadze, co vedlo Českou Televizi k takovému postupu?
No to je jasný jako facka. Kunčofti nám jaksi zvlčeli a mysleli si, že nebudou solit. Prostě měli pocit, že kocour není doma a tak mají myši pré. Jenže teďka padla kosa na kámen.

Proč ale dostaly upomínky i statisíce občanů, kteří nic nedluží?
Já o žádných takových nevím. Tak proč se ty špinavé fašistické krysy, jebať jejich mateře, neozvou? Jestli už je omrzel život, tak ať se klidně dožadují nějakého vysvětlení.

(ozývá se tlumené kašlání - řediteli Janečkovi zřejmě zaskočilo a Hustaj ho ochotně bije pažbou pistole do zad, aby mu ulevil)

Řada lidí se prý snažila, ale nedovolali se.
Snaha se koksovat nedá.

Není ale nějaké cesta, jak si ověřit svůj dluh jiným způsobem?
No bať. Mohou se obrátit přímo na šamana kmene Oněginů, který právě teď kočuje někde v tajze mezi Kahafrankovskou a Tiso-tukovskou autonomní oblastí. Jistě jim rád podá vysvětlení.

To ovšem pro většinu českých občanů není příliš snadné.
Nechápu proč. Stačí počkat, až nebudou medvědi v oblasti příliš hladoví a pak už jen doufat, že Tuktaj Tuktaj nebude jako obvykle našrot z muchomůrek.

Dobře. Co zamýšlíte udělat s lidmi, kteří výzvy k zaplacení neuposlechnou?
Tak takové budou osobně kontaktovat pracovníci inkasní služby, kterou jsme vymáháním pověřili. Začneme nejprve s těmi, kteří nám dluží jen minimální částky. Až ti větší dlužníci uvidí, že jsme schopni někomu kvůli 20 korunám zlámat ruce, zmlátit děti, opíchat psa a vypít vodu ze záchodové mísy, budou nás prosit, aby mohli zaplatit.

(ředitel Janeček mručí a kroutí očima, dokud mu pozorný Hustaj nenasadí kravatu)

Vaši právníci v tom žádný problém nevidí?
Je právník, je problém. Není právník, není problém.

(Hustaj se směje vlastnímu vtipu, až se Janeček prohýbá)

A co policie? Neobáváte se, že by mohla zakročit?
V žádném případě. Máme dohodu. Oni mají svoje pokuty, my máme svoje poplatky. Ale máme tady každopádně nahrávku toho jejich načálnika, toho Bublaje, na které říká, že ať už udělali cokoli nebo to neudělali, tak to bylo v naprostém souladu se zákonem. Pouštíme to v televizi každou chvíli, tak si to holt zase jednou dáme.

Hodláte v podobných akcích pokračovat?
Da. V nejbližší době hodláme zavést pro koncesionáře poplatky za ochranu. Dneska mají lidé doma všelijaké ty televizory a takový televizor, ten snadno shoří. A když jste vy i celá vaše rodina v tu chvíli nešťastnou náhodou přivázaní k židlím, nezachráníte kolikrát ani holé životy. Kromě toho připravujeme akci "davaj časy", věnovanou sběru druhotných surovin. Hlavně náramkových hodinek a tranzistorových rádií. Na čas se lidé podívají na teletextu a tu svoloč z rozhlasu stejně nemají co poslouchat.

(ředitel Janeček se hroutí na stůl a mírně se třese, zřejmě je tedy načase rozhovor ukončit)

Otázka závěrem. Nepřipadá Vám to od České televize trochu nefér?
Ne. Silnější pes mrdá.


Stanice Zoo

Pomóóc!